a
+90 850 224 24 94

Yağ Enjeksiyonu

Vücutta, kalıtsal ya da çevresel etkenlere bağlı olarak oluşan deformasyonlar yağ dokuları ile tedavi edilebilir. Bacak estetiği, yüz gençleştirme, meme büyütme ve popo dikleştirme yağ enjeksiyonu uygulamasının amaçlarındandır.

Operasyonda uygulanacak yağ dokusu liposuction uygulaması kullanılarak hastanın vücudundan alınır. Alınan yağ, kök hücrece zenginleşecek biçimde bazı işlemlerden geçirilir. Daha sonra ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilerek kullanılır. Kök hücreler vücudun tedavi hızını yükseltir ve cilde ekstra canlılık sağlar.

Yüz bölgesine rahatlıkla kullanılabilen bu yöntem, cildi gençleştirme amaçlı kullanıldığında hiçbir iz bırakmaz. Kırışıklıkları kapatır, elmacık kemikleri belirginleştirir, dudakları kalınlaştırır ve belirginleştirir.

Meme büyütme operasyonlarında da tercih edilen bu yöntem, silikon protez kullanımı istemeyen hastalar için iyi bir alternatiftir.

Bacak estetiğinde de kullanılan yağ enjeksiyonu sayesinde, bacak incelikleri, çarpıklıkları ve genetik bozukluklar düzeltilebilir.

Popo dikleştirme operasyonlarında da kullanılan yağ enjeksiyonu, bel ve karın bölgesinden alınan yağların popo bölgesine enjekte edilmesi şeklinde uygulanır.

Yağ enjeksiyonu uygulamasında bölgeye gerekenden biraz daha fazla yağ enjekte edilmelidir. Çünkü bir süre sonra yağların bir kısmı eriyeceğinden ikinci bir işleme gerek duyulabilir. Operasyonun yapıldığı bölgeye göre, lokal ya da genel anestezi uygulanarak yapılabilir. Olumlu ve daha belirgin sonuçlar almak için, operasyonu vücudunuzun ihtiyaç duyduğu diğer bölgelerin operasyonları ile birleştirerek tek seferde tüm operasyonlardan kurtulabilirsiniz. Hasta bir hafta 10 gün içinde günlük yaşantısına dönebilir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın