a
+90 850 224 24 94

Popo Estetiği

Popo, meme ile birlikte kadın vücut hatlarının belirlenmesinde önemli bölgelerden biridir. Hacimsiz ve sarkık popolar, kişinin bacak boyunu da olduğundan daha kısa gösterir. Dolgun dik ve yuvarlak popo, bacak ve bel ile de uyumlu olursa hem bacak boyunu uzun gösterir hem de hoş bir görüntü oluşturur.

Popo için uygulanabilecek yöntemler, popo protezi ve yağ enjeksiyonudur. Bel ve bacak bölgesine de uygulanabilecek liposuction uygulaması ile birleştirildiğinde daha hoş duracaktır.

Popo Protezi

Bu operasyonda uygulanacak kesik tam kuyruk sokumundan açılır. Dolayısıyla sonradan görülebilecek bir iz kalmaz. Açılan kesikten popoya yerleştirilen silikonlar, tıpkı meme için kullanılan silikon protezler gibi güvenilirdir ve özel olarak üretilmiştir. Protezler kas içinde hazırlanmış belli bölgelere yerleştirilirler. Operasyondan 24 saat sonra hastalar ayağa kalkarak yürümeye başlayabilir. İstenildiği takdirde ya da doktorun uygun gördüğü durumlarda liposuction uygulamasıyla birlikte uygulanabilir. Yaklaşık bir hafta sonunda hasta günlük yaşantısına dönebilir.

Yağ Enjeksiyonu

Hastanın vücudundan liposuction yöntemiyle alınan yağ dokusu popoya aktarılarak popo dikliği sağlanır. Uygulamadan sonra dikiş atılmaz ve dolayısıyla da iz kalmaz. Bir süre sonra popoya aktarılan yağların bir kısmı bir süre sonra kaybolacağından ihtiyaçtan biraz daha fazla yağ enjekte etmek gerekebilir. Popoya aktarılacak olan yağ dokuları bel ve karın bölgesinden alınırsa popo dikleştirme esnasında bel ve karında da belli oranda incelme olur. Genel anesteziyle ile yapılan operasyonda hasta üç gün sonra günlük yaşantıya dönülebilir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın