a
+90 850 224 24 94

Meme Rekonstrüksiyonu

Meme kanseri, dünyada en sık rastlanılan kanser türlerinden biridir. Her yıl çok ciddi sayıda kadın bu hastalıktan dolayı memesini aldırmak zorunda kalır. Meme rekonstrüksiyonu da bu rahatsızlıktan dolayı memesini kaybetmiş kadınlara, kişinin kendi dokusu kullanılarak yeniden meme yapılmasıdır.

Bu ameliyatın zamanlaması, genel cerrah, onkoloji uzmanı ve plastik cerrahların ortak değerlendirilerek verilir. Eğer şartlar da uygun olursa, mastektomi (meme alınma operasyonu) ve bu uygulama eş zamanlı yapılabilir.Kullanılacak ve uygulanacak yöntem için hastanın tedavi geçmişi çok önemlidir. Eğer hasta radyoterapi almış ya da alması gerekiyorsa silikon protez uygulaması uygun değildir.

Tedavi hastanın kendi dokuları kullanılarak uygulandığından, karar vermeden önce kesin patoloji sonuçları beklenmelidir. Riskli bir durum varsa uzmanlar tarafından başka alternatifler değerlendirilir.Bu tedavi meme kanseri riskini arttırmaz. Kanser taramalarının yapılmasına da engel değildir. Genel anestezi altında yapılan operasyon sonrasında kişinin psikolojik durumu güçlenir. Hastanın sosyal hayatına dönmesi kolaylaşır. Yapay duran ve simetrik olmayan memeler için birden fazla operasyon yapılması gerekebilir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın