a
+90 850 224 24 94

Meme Dikleştirme

Kadınlarda hamilelik, doğum, sık kilo alıp vermek, ilerleyen yaşlar ve genetik yapı gibi nedenler memelerin sarkmasına sebep olur. En çok olarak da emzirme dönemi sonrasında meme dokusu çok küçülür ve meme uçları aşağıya doğru sarkar. Bu kötü görüntü ise, kişinin özgüven problemi yaşamasına, giydiklerini kendine yakıştıramama gibi durumlara neden olur.

Büyük Memeli Kişilerin Şikâyetleri Nelerdir?

Operasyon öncesinde doktorunuz cildin kalitesini, meme ucu seviyesini, meme dokusunun miktarını inceler ve uygun olan operasyonlardan birine, hastanın taleplerini de göz önünde bulundurarak karar verir. Meme dikleştirme operasyonunda en temel amaç en az izle, en iyi dolgunluğu ve yuvarlaklığı sağlamaktır. Şayet meme dokusu dikleştirme operasyonu için yetersiz ise, dikleştirme operasyonu ile birlikte silikon protez de uygulanarak meme dokusu da dolgunlaştırılır. Böylelikle daha az iz ile daha dolgun ve dik memelere sahip olursunuz.

Genel anestezi ile yapılan bu operasyonlardaki müdahale sonrasında memede herhangi bir his kaybı yaşanmaz. Operasyon yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir. Ancak özel bir durum olması halinde bu süre 2,5 saate kadar uzayabilir. 24 saat içinde doktor yürüyüş önerisinde bulunacaktır ve bu öneri mutlaka ve aksatmadan uygulanmalıdır. Ayrıca 2 hafta boyunca dikleştirilen memeyi koruma amaçlı özel bir iç çamaşırı kullanmak gerekir. Bu özel iç çamaşır yapılan operasyonu destekleyici nitelik taşımaktadır. Operasyondan 1 hafta sonra da hasta günlük yaşantısına rahatlıkla dönebilir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın