a
+90 850 224 24 94

Liposuction Yöntemi

Lipoliz (yağlı bölgelerdeki yağların eritilmesi) ile birlikte uygulanır. Pek çok kişi aşırı kilolu olmadığı halde bazı bölgesel fazlalıklarından rahatsızlık duyabilirler. Bu kişilerin cilt esneklik seviyesi uygunsa liposuction tekniğinden yararlanabilirler. Vücudun tamamına uygulanan liposuction bir zayıflama ameliyatı olarak düşünülmemelidir.

Basen, bel bölgesi, dizin iç kısmı yağların daha dirençli olduğu bölgelerdir. Eğer uzun süre diyet yaptığınız halde kilolarınızdan kurtulamıyorsanız tek çözümün liposuction olduğunu bilmelisiniz.

Yağ dokuları lipoliz uygulaması ile eritilir ve liposuction ile de vücuttan dışarıya atılmaktadır. Şayet çekilen yağlar, yağ enjeksiyonu operasyonunda kullanılacaksa, liposuction işlemi manuel yapılır. Kullanılmayacaksa vakumlu aletler kullanılarak yağ dokuları dışarı atılır. Sonuç olarak bu uygulama bir ameliyat değil, farklı bir müdahaledir.

Uygulamadan 3 gün sonra normal günlük yaşamınıza dönebilir sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Minimum üç hafta boyunca korse takılmalı ve en kısa sürede cilt sıkılaşması sağlanmalıdır. Kullanacağınız korse sizi rahatsız etmeyecek niteliklere sahip ve adeta bir mayo esnekliğinde olacaktır böylece yapmanız gereken rutin hareketlerinizi kesinlikle kısıtlamayacaktır.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın