a
+90 850 224 24 94

Kulak Estetiği

Kulak görsel olarak kusurları var is olumsuz görüntü sergilemektedir. Aşırı büyük kulaklar, dik duran kulaklar gibi durumlardan özellikle kadınlar çok etkilenmektedir. Kulak sorunu olan kadınlar saçlarına diledikleri gibi şekil verememekten yakınmaktadır.

Kulakta sorunları olan kişiler çocukluk yıllarından başlayarak bu durumdan olumsuz etkilenmektedir. Bu nedenle çocuğun okula başlamadan önce ileride bazı rahatsızlıklar (arkadaşları tarafından alay edilmek gibi) yaşamaması için kulak estetiği yapılması önerilir. Çünkü bu yaşlarda kulak gelişiminin hem büyük bir bölümü tamamlanmıştır, hem de çocuk psikolojik açıdan etkilenmemesi için estetik tedavisi öne alınmalıdır. Ayrıca bu yaşta kulak estetiği yaptırmanın bir sakıncası da yoktur.

Kepçe kulak diye tabir edilen durum, şayet doğumda fark edilirse henüz kıkırdak doku sertleşmeden operasyonsuz hemen çözümlenebilir fakat fark edilmediği ya da fark edildiği halde tedavi yapılmaması durumunda ileride mutlaka ameliyat tek çözüm olarak karşısına çıkacaktır.

Kulak operasyonunda kulak ile baş arasındaki açı daraltılmaktadır. Yani kulak arkaya doğru yatırılmaktadır. Bu işlemin yanında kulak kıvrımlarına şekil verilmektedir. Yaklaşık 1 saat süren kulan estetiği 24 sat sonra taburcu olabileceğiniz basit bir müdahaleden ibarettir. Ancak 2 hafta kadar saç bandı takmak tedavinin daha sağlıklı sonuç vermesine neden olur.

Normal standartların üzerinde büyük bir kulağa sahip olan kişiler ise hem kulak kepçesini hem de kulak memesini küçültebilirler. Birkaç gün dikkat edilmesi durumunda istirahate gerek kalmadan iyileşme görülmektedir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın