a
+90 850 224 24 94

Kol ve Bacak Estetiği

Bayan, erkek herkes de olabilen, ani kilo değişimlerinde ya da kimi zaman genetik sebeplerden kol, bacak bölgesinde sarkmalar ve çatlak görünüm oluşabilir. Bu bozukluklardan kurtulmak için, kol-uyluk germe, yağ enjeksiyonu, baldır protezi ve liposuction gibi estetik operasyonlar yaptırabilirsiniz.

Kol Estetiği

Bahsedilen ani kilo kayıpları cildin esnekliğini kaybetmesine, sarkmasına ve çatlaklar oluşmasına neden olur. Eğer cildiniz esnekliğini henüz kaybetmediyse lipoz ve liposuction tedavileri ile kolları inceltme yöntemi oldukça etkili bir yöntemdir. Kolda sarkma ve çatlaklar varsa kol germe operasyonu gerekir. Bu ameliyat genel anestezi altına yapılmaktadır. Kolun iç tarafındaki sarkık görüntüye sebep olan dokular alınır ve daha ince kollara kavuşmuş olursunuz. Ameliyattan 5 gün sonra günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Bacak Estetiği

Bacak bölgesi, dizden aşağısı baldır, dizden yukarısı uyluk olacak şekilde iki kısma ayrılır. Üst yani uyluk kısmındaki sıkıntılar genellikle fazla kilolarla alakalı sıkıntılardır. Alt taraftaki problemler ise genellikle incelik ya da çarpıklık gibi kalıtsal nedenlerdir. Uygulanacak tedavi yöntemi sorunlu bölgeye göre değişkenlik gösterir. Bacağın üst kısmında uygulanacak tedaviler, lipoliz ve liposuction olmaktadır. Basen ve bel bölgesi de bacağın üst kısmındaki tedavilere dahil edilir. Eğer sarkmalarda mevcutsa uyluk germe operasyonları da düşünülebilir.

Uyluk Germe Tedavisi

Bu tedavi, dizin üst tarafında kalan bölgelerdeki sarkmalar için uygulanır. Genel anestezi altında yapılan operasyonda, kasık bölgesinde açılan kesikten sarkık ve çatlak doku alınır. Daha etkili bir sonuç almak istiyorsanız, liposuction ile birlikte uygulanması tavsiye edilir. Ameliyattan 10 gün sonra günlük yaşantıya geri dönebilirsiniz.

Baldır kısmındaki incelik ya da çarpıklık genetik de olsa sonradan ortaya çıkmış olabilir. Bunun içinde baldır bölgesine hastanın istekleri doğrultusunda, yağ enjeksiyonu ve liposuction operasyonları uygulanabilir.

Baldır Protezi

Dizin alt tarafındaki bölgesinin çok ince olması durumunda kasların arka tarafına silikon protezler yerleştirilmesidir. Böylece kalın ve simetrik bir bacak görüntüsü elde edilir. Operasyon genel anestezi altında yapılır ve diz arkasından 3 cm’lik bir kesik açılarak uygulanır. Operasyondan bir hafta sonra hasta günlük yaşantısına dönebilir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın