a
+90 850 224 24 94

Kaş Ekimi

Kaş dökülmesi, yoğun kaş boyama, yoğun makyaj, kaş konturu, başka dış etkenler gibi sebeplerden olabileceği gibi, yoğun strese bağlı da olabilir.

Kaş ekimi operasyonu, ense bölgesindeki güçlü saç kökleri toplanarak kaş bölgesine transferi ile yapılır. Kaş ekim işlemi temel olarak bakıldığında saç ekimi işlemi ile aynı işlemdir. Fakat kaş ekiminde kullanılan kökler için daha fazla özen gösterilmesi gerekir. Lokal anestezi uygulanarak yapılan kaş ekimi işlemi, yaklaşık 2 saat kadar sürmekle birlikte 40 ile 400 arası saç kökü ekilerek gerçekleştirilir.

Ekilecek kaşların yönü, kişinin kaş karakterine uygun olarak ekilmelidir. Çünkü kaşların çıkış yönü burun bölgesine yakın yerlerde dik dik iken yanlara doğru daha uzun ve yatay açıdadır. Kaş yapısı kişinin yüz şeklini de etkilediğinden, kaşların belirgin yapısı, kaş şekli ve ekim yönü doktor tarafından dikkatlice ayarlanarak uygulanmalıdır. Aksi halde kaşlar doğallıktan uzak kötü bir görüntüye yol açar.

Kaş Ekimi ve Sonrası

Kaş ekimi sonrasında hasta herhangi bir yanma, kaşıntı ya da rahatsızlık hissetmez. Kaşların gerçek doğal halini alması, kendilerini toplaması ve diğer kıllarla adapte olması süresi 6-7 ay kadar sürebilir. Bu süre içerisinde kıl kökleri adapte olana kadar, arada uzayan kaşlar ve boy uyumsuzlukları olabilir. Bu dönemde bu biçimsiz görüntüyü yok etmek için 15-20 günde bir kaş boyları makas yardımı ile düzeltilebilir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın