a
+90 850 224 24 94

Karın Germe

Karın germe operasyonu zamanla sarkan ve çatlaklar oluşan karın bölgeleri için uygulanır. Çatlak ve sarkma sorunları, hızlı kilo değişimleri ve hamilelik sebebiyle oluşabilir.

Hızlı kilo alma durumunda cilt gerilir ve deri alt tabakasındaki dokularda incelme oluşur. Buda deride çatlaklara yol açar ve doku zarar gördüğü için estetikliğini yitirir. Dolayısıyla da zamanla sarkmalar oluşur.

Karın germe operasyonunda derinin alt tabakasındaki sorunlu bölge alınır, birbirinden uzaklaşmış kaslar sıkılaştırılıp birbirine yaklaştırılarak düz karın oluşması sağlanır. Son olarak da karın bölgesine doktor yeni bir göbek deliği yaparak operasyonu sonlandırır. Eğer şikayet yalnızca göbeğin alt bölgesinde ise, mini abdominoplasti denilen daha ufak bir operasyonla sorun çözülebilir. Daha küçük bir iz bırakan operasyonda karın kaslarının onarımı yapılır.

Bu operasyonda, aynı sezaryen ameliyatında olduğu gibi bikini bölgesinde bir iz oluşur. Operasyondan 24 saat sonra ayaklanarak yürüyebilirsiniz. Ancak bir kaç gün hastanede kalınması gerekebilir. Sıkılığın bozulmaması için, 3 hafta boyunca korse takılması gerekir. 2 hafta sonra da günlük işlere dönülebilir. Altı hafta sonra da ağır hareketler yapılabilir.

Karın germe operasyonu ile birlikte, vücudun daha düzgün şekillenmesi ve sonrasında kadınsı hatlara sahip olmak amaçlı olarak liposuction, göğüs operasyonları ve farklı estetik operasyonlar yapılabilir. Tek seferde yapılacak tüm operasyonların faydası, tek seferde anestezi uygulanması ve iyileşme sürecinin bir seferde yaşanacak olmasıdır.

Karın germe operasyonu geçirmek için doğumdan sonra en az 6 ay geçmiş olması gerekir. 6 ayın sonunda doktorunuzun da uygun görmesi halinde rahatlıkla bu operasyonu yaptırabilirsiniz. Bu operasyonun sonraki hamileliklere olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmamakla beraber, daha verimli bir sonuç almak için artık hamile kalmayacağınız bir dönemde yaptırmanız daha iyi olacaktır.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın