a
+90 850 224 24 94

Göz Kapağı Estetiği

İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan ya da genetik bakımdan görülen göz kapağı ile ilgili problemler blefaroplasti (gözkapağı cerrahisi) adı verilen işlem ile çözüme ulaştırılmaktadır. Alt ve üst göz kapaklardaki yağ, kas ve deri fazlalıklarının yapılan müdahale ile çıkarılarak bu bölgenin gerginleştirilmesini sağlayan işlem blefaroplasti işlemidir.

Bu işlem üst göz kapağı düşüklükleri, alt göz kapağı torbalanmaları, dışa dönük üst ve alt kapaklar ile göz çevresindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılmasıyla, daha genç ve doğal haline dönüşmesini sağlar. Göz kapağı estetiği yaptıran kişiler yaklaşık 10 yaş genç görünmektedir.

Göz kapaklarına yapılan müdahalede, üst göz kapağı için katlanma yerinden, alt göz kapağı için kirpik diplerinden yapılan operasyon sonrasında iz belli olmamaktadır.

Hem genel hem de lokal anestezi ile yapılabilen bu işlem çok kısa bir sürede 4- 5 gün gibi iyileşme göstermektedir. Operasyon geçiren kişi kolaylıkla günlük sosyal yaşamına dönebilmektedir. Ancak operasyonun asıl sonucu 3 ile 6 ay arasında değişen süre zarfında kendisini daha çok göstermektedir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın