a
+90 850 224 24 94

Genital Bölge Estetiği

Kadınların yaptığı doğumlar ve yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta oluşan deformasyonlarla beraber genital bölgede de estetik bozukluk ve değişiklikler olabilir. Genital bölgede dokularda sarkma, yağ miktarının azalması ve renk dokusunda değişiklik olur. Çeşitli uygulamalar ile genital bölgeyi eski görüntüsüne kavuşturmak mümkündür. Bu yöntemler, yağ enjeksiyonu, labioplasti ve vajinoplastidir.

Yağ Enjeksiyonu

Bu operasyon, genital bölgenin dış dudaklarındaki hacim kaybında kullanılan bir işlemdir. Enjekte edilecek yağ, vücudun başka bir bölgesinden alınarak dış dudak bölgesine enjekte edilir. Operasyon genel anestezi uygulanarak yapılır. Operasyondan 1 gün sonra, hasta günlük yaşantısına dönebilir. Genellikle genetik bölge operasyonu doğum sonrasında yapılır. Beraberinde karın germe ve meme dikleştirme işlemi de yapılabilir.

Labioplasti

Bu işlem ile kalıtımsal ya da ilerleyen yaş ile ortaya çıkan genital bölge deformasyonları ortadan kaldırılır. İç dudak ve dış dudak bu işlem ile küçültülür. Uygulanacak teknik doku miktarını, doktor muayene sonucunda karar vererek hastaya uygular. Operasyondan 24 saat sonra hasta günlük yaşantısına dönebilir. Operasyondan sonra, hastaya his kaybı yaşatmadan doğal bir görüntü elde edilir. Fakat operasyon sonrasında hastanın 1,5 ay boyunca cinsel ilişkiden uzak durması gerekir.

Vajinoplasti (vajen daralma)

Bu tedavi zaman zaman cinsel yaşantıyı da olumsuz etkileyen vajen gevşemesinin düzeltilmesidir. Amacı daha sıkı ve daha dar bir vajina yapmaktır. Tedavide kasların sıkılaşması sağlanırken, vajinanın iç yüzünü kapayan mukoza denilen dokunun da fazlalıkları alınır. Bu operasyon genel anestezi altında hastaya uygulanır. Operasyon sonunda vajina duvarı daha dar ve sıkı bir görüntüye kavuşur. Operasyondan 48 saat sonra, hasta günlük yaşantısına dönebilir. Fakat vajinal bölge ile ilgili yapılan diğer işlemler gibi bu işlemde de hasta en az 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durmalıdır.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın