a
+90 850 224 24 94

Doğum Sonrası Estetiği

Kadınlarda doğum sonrası oluşabilecek şekil bozuklukları tüm kadınların korkulu rüyasıdır. Hamilelikte alınan ve sonrasında hemen verilemeyen kiloları atmak için sadece diyet ve egzersiz yeterli olmaz. Cildin elastikliğini kaybetmesi sonucunda oluşan çatlaklara ve sarkmalara estetik cerrahi ile çözüm bulunabilir.

Emzirme sürecinde deforme olan meme, emzirme süresi bittikten sonra dikleştirerek eski görüntüsüne kavuşturulabilir. Operasyon sırasında ihtiyaca göre meme biraz da küçültülebilir ya da silikon protezler yardımıyla büyütülebilir.

Memelerin doğal görünümüne kavuşması ve tamamen iyileşmesi 2 ay kadar sürebilir. Bu süreçte özel korunaklı sutyenler kullanmak veya doktorunuzun tavsiyesine göre göğüs bölgesi korsesi kullanmak gerekebilir.

Karın bölgesinde doğum sonrasında oluşan sarkmalar ve çatlaklar içinde karın germe işlemi uygulanmaktadır. Operasyonda gevşeyen karın derisi ve yağlı göbek tabakası kaldırıldıktan sonra, fazla ve gevşeyen deri kesilir. Ardından fazla yağ dokusu kesilerek çıkartılır. Fazlalıklar alındıktan sonra, karın kasları birbirine dikişle sıkıca yaklaştırılır ve göbek bölgesine yeni bir göbek deliği yapılır. Doğum yapmış kadınlarda göbek germe operasyonu yapmadan önce en az 1 yıl kadar beklemek gerekir. Çünkü doğum sonrasında bir yıl boyunca vücut zaten biraz kendini toparlayacaktır. Karın germe operasyonu ile birlikte, fazla yağ olan bölgelerden liposuction ile yağ alma işlemi de yapılabilir. Böylece daha orantılı sonuçlar alınmış olur.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın