a
+90 850 224 24 94

DHI Tekniği

DHI saç ekimi yöntemi(Direct Hair Implant) kesilmeden, iz olmadan yapılmaktadır. Bu sayede en çok tercih edilen saç ekim yöntemlerinden birtanesidir. Ekim yapılırken kullanılacak olan saç kökleri(greft) toplanırken, diğer saç köklerine zarar verilmemektedir. Özel kalem sayesinde, toplanan saç kökleri kanal açılmadan doğala en yakın şekilde ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir ve bu sayede hızlı şekilde iyileşme gerçekleşir.

DHI saç ekimi nasıl gerçekleştirilir?

Saç ekimine karar verdikten sonra Mayclinik’in uzman danışmanlarına danışabilirsiniz. Öncelikle saç ekim merkezinde bulunan özel cihazlar ile saç analiziniz yapılır. Kliniğimizde bulunan özel cihazlar sayesinde, saçınızın yoğunluğu ölçülür ve ekilecek saç teli sayısına(greft) karar verilir. Saç ekimi yapılırken lokal anestezi uygulanır ve acı hissetmemeniz sağlanır. DHI saç ekiminde ekilecek saçlar ense veya kulak arkası kısımlardan toplanır.

Yapılan işlem sırasından ekilecek olan bölgede delik açılmadan, özel kalem sayesinde ekim gerçekleştiriliyor. Bu sayede hızlı ve doğala en benzer şekilde sonuç alınmış olmaktadır.

DHI yönteminde iyileşme sürece nedir ?

Ekimden sonra 5-6 gün kabuklanma aşaması olur daha sonra, 3 aydan itibaren yeni saçlar çıkmaya başlar. İstenilen sonucu alabilmek ise 1 yılı bulabilmektedir.

DHI saç ekimi tekniğinde ise saç kökleri tek tek alınmaktadır ve beklemeden özel bir kalem ile ekim bölgesine yerleştirilir. Kullanılan kalem sayesinde olabildiğince doğal bir sonuç elde edilir.
Klasik FUE tekniğinden farklı olarak kanal açma işlemi yapılmadığı ve dolayısıyla dikiş atılmadığı için iyileşme çok daha hızlı gerçekleşir.

DHI yönteminde baş kısmından alınabilecek saç teli(greft) kalmadıysa, vücudun çeşitli bölgelerinden de alım yapılmaktadır..

DHI saç ekiminin avantajları nelerdir?

Ekim yapılırken kesim işlemi olmadığı için iz kalma gibi bir ihtimal söz konusu değildir.
DHI yönteminde ekim yapan kişi tek tek ekim yaptığı için saç yoğunluğunu sizin isteğiniz oranında ayarlar ve istediğiniz saçlara kavuşursunuz. Ekim yapılırken saçın uzayacağı yön ayarlanır bu sayede doğal görünüş korunmuş olur.
Diğer yöntemlerden daha çok saç köküne(greft) ekimine olanak sağladığı için yoğun saçlara kavuşursunuz.
Traşsız olarak ekim imkanı vardır.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın