a
+90 850 224 24 94

Alın Germe ve Kaş Kaldırma

Dış etkenler ve yaş ilerlemesi gibi nedenlerle alın bölgesinde yatay uzun çizgiler ile iki kaş arasında oluşan kısa dikey çizgileri yok etmek ve deforme olarak sarkan kaşların şekillendirilip kaldırılması işlemine Alın germe ve kaş kaldırma işlemi denilmektedir. Göz kenarlarında oluşan ve kazayağı olarak adlandırılan çizgiler de yapılan bu operasyonla yok edilmektedir.

Alın Germe Ameliyatında İz Kalır Mı?

Yapılan alın germe müdahalesinde iz kaldığı halde bunu gizlemenin bazı yöntemleri bulunmaktadır. İzler saç çizgisinden 5- 6 cm kadar içerde yani saçlı bölgedeki deriye, ya da endoskopik alın germe işleminde saçların arasına gizlenmekte ve görsel bir sorun önlenmektedir. Bu çalışma kişiden kişiye değişebilmektedir. Yani kişinin fiziksel özellikleri dikkate alınarak ne tür bir teknik uygulanacağına doktor muayene sonrasında karar vermektedir.

Kaş Kaldırma (Browlift) Operasyonu Kimlere Uygulanır ?

Yüzün yapısında göz ve burunun oranları oldukça önemlidir. Kaşlar ise yüz ifadesinde yeteri kadar etkilidir. İster fizyolojik nedenler ile ister yaşlanma ile ilgili olsun düşük görünen kaşlar kişiye üzgün, yorgun, mutsuz ve enerjisiz bir ifade vermektedir. Özellikle kaşların uç uzantılarının yanlardan aşağıya doğru uzanması üzgün ve kaygılı bir görüntü sergiler. Kaşların düz ya da kavisli olması cinsiyete göre de değişim gösterdiğinden (erkek kaşları daha düz ve kavissiz, bayanların kaşları daha kavisli) kaş kaldırma işlemi buna göre yani kaşın esas yerine çekilerek operasyon yapılmaktadır. Düzeltilen kaşlar kişinin yüz ifadesini olumlu yönde etkilemekte ve daha dinamik bir görünüm kazanmaktadır.

Operasyon Ne Kadar Sürer?

Alın germe ameliyatı 2- 3 saat kadar sürer. Genel anestezi altında uygulanan bu operasyonu geçiren kişi 1 gün sonra taburcu edilmektedir. İkinci günden sonra banyo da yapabilir.

UZMANA SORUN

Tedavi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgilerinizi bırakın. Uzmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirsin!


serkan

Author

view all posts

Bir Cevap Yazın